Azra 1 rok

22/1/2013

 

PF

30/12/2012

 
Picture

 
S Azrou jsme si chtěly vyzkoušet, co obnáší záchranařina a přiučit se, protože víkend obsahoval i složku poslušnostní. Podařilo se více nad očekávání. Aby to Azra udělala napínavější, den před víkendem začala poprvé hárat. Byli jsme rozděleni na 2 skupiny, kdy jedna dělala poslušnost, druhá záchranařila. Záchranařinu vedla paní Iveta Soukupová (psí škola Bobík). Azra se učila, vyštěkávat, vyhledávat a hlavně být v klidu, protože to brala trochu moc hrr, stylem: ” proč mi teta nechce dát pešík, vezmu si ho sama” atp.   Takže pešek odpadl a přešlo se na míček. Celkově to Azře šlo velmi dobře a vím do budoucna, že v této kategorii bude mnohem lepší vést ji pěkně v klidu, protože rozhecovat se dá vždy a hodně rychle. Na základě vyzkoušení se budem záchranařině věnovat dále, jak moc se uvidí, prozatím si budem trénovat doma mezi sebou a zůčastňovat se pražských tréninků.

Poslušnost vedla paní Beata Štýbrová (chs Deabei). U nás to trochu vázlo, protože doma provozujeme hlavně hraní a spíše takovou předpřípravu s clickerem, takže jsme neměly až zas tak pořádně co ukázat. To ale nebylo vůbec na škodu, protože díky Beatě jsme si i vylepšily hru a tak přesně naopak co od záchranařiny – Azru více rozhecovat, věci jednoduché, ale úžasně zabírající! Také jsme si vyzkoušely učení chůze u nohy čistě pozitivně, ale luringem…popravdě zvažuji, zda to nebudem nakonec tím luringem opravdu dělat a jestli to potřebuji  nutně dělat shapingem dle plánu  ))

Celkově to byl opravdu skvěle strávený víkend, mohu jen doporučit. Bezva lidi, prostředí, jídlo..co více si přát.

DT KHM

30/9/2012

 
Picture
Na DT jsme o sobě Jiz chystaly dlouho, jelikož Mame velikou oblibu v toulání sobě po Okolí, Jak blízkém, Tak dalekém. Tak přišel NÁŠ Čas, Chantal po rtg v plné kondici Tak nám nebránilo nic vyrazit, zkusit sve možnosti. Pro zacatek jsme si vybrali trasu MID, která mela mit 44 km. Nakonec DLE organizátorů Mela 36km, Kolik se tedy bylo nakonec nevim, to jsem mapu, aby jeste musim říct nedávala, ze se byla parádní akce, na začátku jsme Trochu tápali s orientací, SLA jsem totiž čistě poprve po značkách. Nakonec jsme si na někoho napojili systém brzy pochopily. CAST Cesty jsme strávili s Nasim Nové nabývším kamarádem Karlem jeho SH Beenou. Pri společném Tapani MĚ sem tam napadlo, kterýže pes  MA Byt deset husky, Beena si pěkně capala, ZA, aby naše Chantina sobě rvala Dopředu, protože ONA Prostě Musi byt První! AC trek nebyl na horách, Presto nám terén dal pěkně zabrat, nejednalo o sobě o žádnou pěknou rovinku, pivo všude samé kopce, skály, pivo o na vic Mohl byt clovek Pyšný, ze na ušel!

Výsledek was nakonec takový, DÍKY našemu bloudění, kdy jsme Dvakrát Úplně sešly z Cesty daly si Pár km navíc ... jsme skončily na pěkném 10 miste - v nasi kategorii (střední ŽENY) v případě 8:23 z 33 účastnic. VYSLEDKY  ZDE  . Pro příště sobě budem snažit o lepsi výkon, Už jsme poučeny. Foto bohužel D není, zapomněla jsem foťák v základním táboře Konečného vyhlášení druhého DNE jsme o sobě nezůčastnili.


Události minulé

22/3/2012

 
Picture
25.7.-08.2.12 Výcvikový tábor KCHBO, účast s Azrou, socializace, nácvik stop, klikr, obrany. Azra zkontrolována - plnochrupá, skus nůžkový - Trvalý chrup 

26.6.12 Výsledek stanovení genetického Tipu - interpretace DNA testu: PŮVOD SOUHLASÍ S UVEDENÝMI RODIČI (pozn. ASKY Balpoa x Isis Dog Arabat)

06.10.12 Azra Kribar dnes na Klubové výstavě KCHBO jsem TRIDE štěňat - N, Rozhodčí Bottagisio Pietro. Posudek: 4 Měsíční mladá dívka, very, very přátelská, Dobrá velikost na  štěně , výborná barva, Trochu silnější hlava, Velké uši, nízko nasazené, kulaté Oči, Dobrý bohaté na krku (původně: dobrý bohaté na krku, nedaří sobě mi přeložit, co je myšleno), Dlouhé telo, Dlouhý hřbet, ve středních úhlení, výborná srst, nádherná povaha, výborně kosti  nohy .

22.3.12 Příchod Mutičky (Azry) do našeho domova.